Hlídací pes

Zde můžete vložit tituly, po kterých toužíte, a nedaří se Vám je sehnat. Pokud na knihu narazíme, rádi Vám napíšeme a přednostně Vám ji rezervujeme.

Kontakty

 

 

Mezi nejsbíranější edice patří:

Edice Světová knihovna

Světová knihovna je sbírkou nejvýznamnějších, nejslavnějších a nejtrvalejších děl světové literatury, jejíž ediční plán byl vytvořen ve spolupráci s více než stem českých a slovenských literárních vědců, znalců jednotlivých národních literatur, spisovatelů, našich předních překladatelů i dalších kulturních pracovníků. Představuje soubor základního fondu světové klasické i novodobé literatury, podává zasvěcený a promyšlený obraz literárního vývoje od nejstarších dob až po současnost a neměla by proto chybět v žádné knihovně. Obálky jednotlivých svazků, na nichž jsou reprodukována nejvýznamnější výtvarná díla autorovy země a doby, jsou současně malou galerií toho nejlepšího, co bylo vytvořeno ve světovém výtvarném umění. Edice vycházela v letech 1961 - 1990 ve Státním nakladatelství krásné literatury, hudby a umění (SNKLHU), v roce 1961 (záhy po vzniku této edice) přejmenovaném na Státní nakladatelství krásné literatury a umění (SNKLU) a v roce 1966 na Odeon. Svazky edice nejsou číslovány, v edici bylo do roku 1990 vydáno 196 svazků. Až na jednu výjimku (Theodore Dreiser: Americká tragédie, 1965 a 1970) vyšel každý svazek v edici pouze jednou. Vybrané tituly jsou u nás k dispozici společně se svazky, jež nakladatelství Odeon opět začalo vydávat v roce 2000. 

 

 

Edice KOD - Knihy odvahy a dobrodružství

Knihy odvahy a dobrodružství, neboli "kodovky", jsou populární edicí dobrodružné literatury s širokou žánrovou pestrostí. Edice nabízí tituly předních autorů jako jsou Jules Verne, Karel May, Robert Louis Stevenson, Arthur Ransome, ale také Daniel Defoe, Alexandre Dumas a jiní. Žánrově lze v edici nalézt od světové dobrodružné literatury (Vinnetou), přes romány s tematikou druhé světové války (Příběh opravdového člověka), českou klasiku (Klapzubova jedenáctka) knihy zlatého fondu dobrodružné literatury (Matyáš Sandorf), detektivky (Pes baskervillský) po vědecko fantastické romány (Špunt). Edici vydávalo od roku 1954 Státní nakladatelství dětské knihy (SNDK), později přejmenované na Albatros. V současnosti edice čítá 211 titulů. Knihy zaujmou zejména starší děti a dospívající mládež, široce oblíbené jsou však i mezi dospělými, kteří patří ke generaci, která na těchto knihách vyrostla. Vybrané tituly jsou u nás k dispozici.

 

   

Edice Podivuhodné cesty - Jules Verne

"S Vernem celým světem provede nás edice Podivuhodné cesty" – tak zní motto oblíbené a již klasické edice Podivuhodné cesty, která vycházela od roku 1957 do roku 1996 v Státním nakladatelství dětské knihy (SNDK), později přejmenovaném na Albatros. Během čtyřiačtyřiceti roků edice obsáhla pouze jedenatřicet verneovek, umístěných v 29 svazcích. Přesto je tato edice pro mnohé okouzlující svou nezaměnitelnou grafickou podobou, která je typická navzájem podobnými přebaly, lišícími se především v barevném uchopení. Zajímavostí je osm opakujících se ilustrací v rozích obálky, které jsou vybrány pouze ze tří Verneho titulů této edice. Jednotlivé svazky jsou nabity původními francouzskými výpravnými ilustracemi L. Benetta, obálky navrhl J. Prchal. Edice přináší nejlepší Verneho díla a zprostředkovává tak čtenáři směs dobrodružství, akce a poznatků a fantazie z oblasti vědy a techniky. Vernovy romány nepřestávají udivovat svým dokonalým popisem reálií a akčním dějem. Přesto, že má téměř každý jeho román z edice Podivuhodné cesty podobnou dějovou strukturu, dá se říci, že každý díl série je zdroj četných překvapení vyplývajících nejen z bohaté škály charakterů a dějových zvratů, ale hlavně z autorova dokonalého obeznámení se s prostředím (jeho cestovatelské zkušenosti dající se shrnout do slov „prstem po globusu“ jsou dobře známy). Vybrané tituly jsou u nás k dispozici.

  


Edice Dějiny států

Sběratelsky velmi oblíbená edice Dějiny států z Nakladatelství Lidových novin přináší čtenářům ve svých svazcích poutavé provedení historií jednotlivých zemí celého světa. Autory jednotlivých titulů jsou přední odborníci na dějiny jednotlivých států. Edice Dějiny států zahrnuje jak díla překladová, tak i původní práce českých autorů a od roku 1995 čítá 66 svazků, kdy řada z nich se dočkala několika dotisků či aktualizovaných vydání (př. Dějiny sjednocené Evropy). Půvab edice Dějiny států spočívá mimo jiné v tom, jak rozdílně se jednotliví autoři vyrovnávají se zdánlivě jednoduchým a jednoznačně zadaným úkolem: vylíčit v chronologickém pořádku události, k nimž došlo v rámci určitého území. Edice Dějiny států je charakteristická svou sympatickou snahou o spojení odborné monografie a jejího „populárního“ dopadu i mimo rámec odborné veřejnosti. Lze ocenit právě fakt, že i přes odbornou výši dokáže jasně a přehledně držet narativní linii a pozornost i u neodborné části čtenářstva, k čemuž napomáhá také bohatá názorná vybavenost jednotlivých svazků (obrázky, mapy, tabulky atd.). Vybrané tituly jsou u nás k dispozici.